03 11 2008

GECİKMİŞ ULUSLARARASI ARKADAŞLIK ÖDÜLÜ ve ZORUNLU ARA

Sevgili arkadaşlarım,

Neden bu kadar zamandır yeni yazı ekleyemediğimi, bayram dönüşünden beri neler olduğunu sizlere anlatmaya çalışacağım. Hatta daha fazlasını yapıp bilgisayarımızın bize olan düşmanlığından da bahsedeceğim.

3 yıl önce aldığımız bilgisayar bizden ne istiyorsa istiyor. İster inanın ister inanmayın aldığımızdan çok kısa bir süre sonra başlamak üzere 3 yılda 30 defa çöktü. Eşim formatlamayı biliyor ve bilmezken ben bile öğrenip defalarca formatladım. Ardından aktifleştirme işi geliyor. Hadiii ara telefonla, al numaraları aktifleştir. Bir ay olmadan bir daha. Bir değil, iki değil, anlatılır gibi hiç değil. Yıldım artık. Evde bir de uyduruk bir laptop var. Ama o da internete bağlansan, mause takacak yeri olmayan, Türkçe karakter yüklenmiş, ancak ara ki "i" harfi, "ç" harfi v.s. nerede bulasın tipte bir şey. Bu şartlarda resim yüklemek tam bir eziyet ve zulüm adeta. Eee resim yoksa bir yemek blogu ne işe yarar ki? Ancak bağlanıp yorumları yayınlayabilirsin. Kendini zorlayıp zar zor bir parça yazı yazabilirsin. İşte o kadar.  Şu kadarcık bir yazı yazmak için insan üstü bir çaba lazım anlayacağınız.

Geleyim bayram dönüşüne... Bayram dönüşü ev halkı cümbür cemaat hastalıktan kırıldık. Ardından bilgisayar son kez çöktü ve ben eşime "Bir daha tamir etmeyelim, herhalde başına oturmamızı istemiyor Allah." dedim. Ben bu duruma başka bir açıklama getiremiyorum çünkü. Bu kadarla kalsa. Bunu söylememe neden olan bir şey daha var. Çok istediğim öğretmenliğe başlamak için bir KPSS kursuna yazıldım. Ciddi anlamda zaman kıtlığı yaşıyorum şu anda. Bütün bu sebeplerden dolayı arada laptop’tan kısaca bloguma bakmak dışında şimdilik bir şey yapamayacağım. Eğer bilgisayar yapılırsa ve eğer ben bu tempoya da ayak uydurabilirsem arada bir şeyler ekleyeceğim.

Geciktirdiğim için çok özür dileyek, beni uluslararası arkadaşlık ödülüne layık gören Sevgili Arkadaşlarım
sofrakeyfi, mutfaktakeyifmutfaktahersey, borulcesalatası ve ugurbocegi1’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Ancak ben sadece kendilerine teşekkür etmekten başka bir şey yapamayacağım. Çünkü kimlerin yazılmadığını bilmiyorum ve kimseyi kırmak da istemiyorum. Ben bu ödülü tüm arkadaşlarıma vermek istiyorum.


Ayrıca sevgili arkadaşım 
ugurbocegi1
’e sobesi için de çok teşekkür ediyorum.

Son olarak sayfamı ziyaret edip bıraktığınız değerli yorumlarınız için hepinize çok ama çok teşekkür ederim. Fırsatım olursa hepinize mutlaka uğrayacağım. Hepinize kucak dolusu sevgiler ve kocaman öpücükler.

0
0
0
Yorum Yaz